מצוינות למדע

החלה ההרשמה לשנה זו! לטופס ההרשמה

מפגש היכרות עם התוכנית, המיועד לתלמידות מתעניינות והוריהן, יתקיים בקמפוס גבעת רם, אולם קנדה, בתאריך 14 בדצמבר 2022 בשעה 19:30. ניתן גם לצפות במפגש מרחוק. יש להרשם למפגש באמצעות טופס זה. במסגרת המפגש יינתן הסבר על התוכנית ותינתן אפשרות לפגוש את צוות התוכנית ולשאול שאלות. שימי לב: ההרשמה למפגש ההיכרות איננה מהווה הרשמה לתוכנית.

מידע על התכנית

מצוינות למדע היא תוכנית ייחודית שנועדה לחשוף תלמידות מצטיינות לתחומי המדעים המדויקים ולהוות תכנית הזנק לימודית.

תכנית זו מעניקה למשתתפותיה הזדמנות להרחיב את ידיעותיהן במתמטיקה ופיזיקה מתוך שילוב של למידה חווייתית והתנסותית עם שיפור היכולות האקדמיות. בתכנית ניתן דגש על פיתוח מיומנויות וכישורים קוגניטיביים, אישיים ובינאישיים, ויצירת בסיס לקראת לימודים אקדמיים בתחום המדעים.

התכנית היא תכנית שנתית, מאמצע כיתה ז' ועד אמצע כיתה ח'.

ההרשמה לשנה"ל תשפ"ג פתוחה לתלמידות כיתה ז. הלימודים יחלו בחודש פברואר 2023. 

"מדען צריך לעבוד מתוך סקרנות ואם יש לו סקרנות להבנת תהליכים משמעותיים, יש לו סיכוי גם לזכות בפרס נובל" (עדה יונת, כלת פרס נובל לכימיה).

מצויינות למדע תמונה 1

הלימודים מתקיימים בקמפוס האוניברסיטה העברית בגבעת רם בירושלים, בימי רביעי, בין השעות 15:00-19:00. בכל שנה מתקיימים 14 מפגשים, וכן סמינר חווייתי הכולל לינה ומפגש ארצי עם בנות התוכנית ממוסדות לימוד אחרים ברחבי הארץ.

התוכנית מסובסדת במלואה.

התכנית מופעלת על ידי מרכז מדעני העתיד, האוניברסיטה העברית לנוער, ובשיתוף משרד החינוך.

"החיים לא קלים לאף אחד מאיתנו. אז מה? אנחנו חייבות להתמיד ומעל הכל להיות בטוחות בעצמנו. אנחנו חייבות להאמין שאנחנו מאוד מוכשרות במשהו, ואת המשהו הזה להשיג".
מארי קירי, זוכת פרס נובל לפיזיקה (1903) ולכימיה (1911)