אודיסיאה - מדעני העתיד

       

אודיסאה                                   מדעני העתיד

 

 

" אנחנו ארץ קטנה בשטחה, וארץ מעטת אוכלוסין. אם אנו רוצים להיות ארץ גדולה יותר – הגדולה היום מצויה ברוח ובמדע. ההשקעה הדרושה לחינוכו ולהכשרתו של חוקר וממציא היא רבה מאוד; אבל ישראל צריכה לעשות כל אשר לאל ידה שבניה ובנותיה המצטיינים ייהנו ממנה ויישארו כאן ויעניקו את פירות הגותם ומחקרם בבית, ולעידן החדש בעולם. גם אם ישראל היא קטנה בשטח, אין סיבה שלא תהיה מעבדה עולמית נועזת"

 

נשיא מדינת ישראל, מר שמעון פרס  מתוך נאום בטקס הענקת פרסים למדענים צעירים מסגרת "יום המדע הבינלאומי", מרץ 2008

אודיסיאה

 

תכנית אודיסיאה היא תוכנית לגילוי וטיפוח מדעני וממציאי העתיד של ישראל. התכנית מיועדת לתלמידות ולתלמידים מחוננים ומצטיינים הלומדים בשנה"ל הנוכחית, בכיתה ח', בעלי יכולת לימודית גבוהה במיוחד עם מכוונות ריאלית למדעים ומתמטיקה, חשיבה יצירתית,המצאתית ומוטיבציה לעבודה מחקרית אשר מחפשים אתגר נוסף מעבר למסגרות הלימודיות הקיימות.

 

תכנית מדעני וממציאי העתיד נבנתה בהשראת יוזמתו של נשיא המדינה מר שמעון פרס בשיתוף עם האגף למחוננים ומצטיינים במשרד החינוך, מוסדות אקדמיים, אנשי חינוך וגופים מהתעשייה וצה"ל. התכנית פותחה כדי לספק מענה לכישרונות מדעיים וטכנולוגיים שהנצו כבר בגילאים הצעירים ולטפח קבוצה ייחודית מדעית טכנולוגית: דור חדש של ממציאים ומדענים בישראל, בעלי יכולת הובלה וחוש אחריות -חברתי.

 

תכנית אודיסאה מופעלת על ידי מרכז מדעני העתיד של קרן מיימונידיס במסגרת מיזמים משותפים עם משרד החינוך - האגף לתלמידים מחוננים ומצטיינים ומערך הסייבר הלאומי שבמשרד ראש הממשלה. שותף נוסף בתכנית הינו קרן רש"י.

 

 

לגלרית תמונות

 

 

 

לוגו אודיסיאה

מידע למועמדים ורישום לתכנית אודיסיאה

תכנית אודיסיאה באוניברסיטה העברית 

 

תכנית אודיסיאה הוקמה בהשראת יוזמתו של נשיא המדינה לשעבר מר שמעון פרס ז"ל, פועלת במרכז מדעני העתיד למחוננים ומצטיינים של קרן מיימונידיס ביחד עם האגף לתלמידים מחוננים ומצטיינים במשרד החינוך ושותפים נוספים. התוכנית מתקיימת בחמישה מוסדות אקדמיים ברחבי הארץ. באוניברסיטה העברית בירושלים  פועלת התוכנית במרכז המעבדות למדעים ע"ש בלמונטה במסגרת האוניברסיטה העברית לנוער.

התכנית פותחה במטרה לאפשר מענה לכשרונות מדעיים וטכנולוגיים שהנצו כבר בגילאים הצעירים ולטפח קבוצה ייחודית מדעית-טכנולוגית: דור חדש של ממציאים ומדענים בישראל, בעלי יכולות הובלה ואחריות חברתית. תוכנית אודיסיאה מהווה מסגרת לימודית, חברתית וחינוכית ייחודית לתלמידים מבריקים המעוניינים ללמוד לימודים ברמה אקדמית תוך כדי לימודיהם בתיכון.

אודיסיאה

תכנית הלימודים

המסלול בתכנית אודיסיאה באוניברסיטה העברית מתמקד בלימודי הפיסיקה והמתמטיקה. תכנית הלימודים פרושה על פני ארבע שנים, מכיתה ט' עד י"ב, בהן משתתפים התלמידים בקורסים אקדמיים, קורסי העשרה, קורס יזמות טכנולוגית וסדנאות מייק, התלמדות במעבדות מחקר, פרויקט מדעי יישומי, פעילויות חברתיות, ותכנים של פיתוח יכולות אישיות, דוגמת ניהול זמן, עבודת צוות ועוד. בנוסף על לימודיהם בתכנית, רשאים תלמידי אודיסיאה להשתתף בקורסים אקדמיים נוספים באופן אישי בהתאם לבחירתם ולשיקולו של הצוות המקצועי.

הלימודים בתכנית מתקיימים בקורסים נפרדים מאלו של הסטודנטים באוניברסיטה, באופן המכסה את החומר של הקורסים המקבילים בחוגים לפיסיקה ומתמטיקה, אך בפריסת זמן ואופן לימוד המתאימים לתלמידי תיכון. התכנית מלווה על ידי חוקרים מובילים, ראשי החוגים למתמטיקה ולפיסיקה, סגן הדיקן להוראה ודיקן הפקולטה למתמטיקה ולמדעי הטבע באוניברסיטה העברית, כמו גם בליווי ראש החוג לתלמידי תיכון באוניברסיטה העברית.

 

ימי ושעות הפעילות בתכנית

ימים שני וחמישי בין השעות 15:00 – 19:00, בקמפוס אדמונד י' ספרא. מועדי הלימוד הם בהתאם לשנה"ל האקדמית ותוך התחשבות בחופשות בתי הספר. לעתים נקבעים מפגשים נוספים בחופשות החגים והקיץ.

 

צוות אודיסיאה באוניברסיטה העברית

מנהלת התוכנית - ד"ר רינת אברומוביץ

ראש מדעי – ד"ר מיכל סחף

מרצים – ד"ר מיכל סחף, ד"ר יוסי שמאי, ד"ר חורחה מזרחי, ד"ר אלכס גורביץ

ייעוץ וליווי אקדמי – פרופ' יצחק טוכמן, פרופ' יונתן ברויר

אחראי תחום המייק יזמות וטכנולוגיה: יזמות טכנולוגית ופרויקטיסיאה - ארז נחמנזון

יועצת חינוכית – הגב' חנה עין דור    

 

תהליך הקבלה:

תהליך הקבלה לתוכנית כולל 4 שלבים:

הרשמה; מבחן מיון ראשון; מבחן מיון שני; מכינת קיץ ממיינת.

המועדים לכל שלב מפורטים להלן:

 

1. ההרשמה לתוכנית פתוחה עד לתאריך 17.1.21

* למידע נוסף על תהליך המיון והקבלה

 

2. מבחן מיון ארצי ראשון – מבחן מדעני העתיד

 יתקיים באוניברסיטה העברית קמפוס אדמונד י׳ ספרא בגבעת רם ביום שישי בתאריך ה- 05.03 , כ"א באדר תשפ"א, בין השעות 08:00- 14:00. תלמידים שיעברו בהצלחה את מבחן המיון הראשון יקבלו הודעה לתיבת המייל ויזומנו לשלב השני.

מידע נוסף על מבחן המיון.

 

3. מבחן המיון השני, יתקיים באוניברסיטה העברית קמפוס אדמונד י׳ ספרא בגבעת רם בתאריך-

23.04.2021 יום שישי י"א באייר תשפ"א בין השעות 08:00- 13:00 הודעה תשלח למוזמנים.

תלמידים שיעברו בהצלחה את מבחן המיון השני יקבלו הודעה לתיבת המייל שלהם ויזומנו לסדנת קיץ ממיינת.

 

4. מכינת הקיץ הממיינת לתוכנית אודיסיאה באוניברסיטה העברית תתקיים בקמפוס אדמונד י׳ ספרא בגבעת רם בין התאריכים:

04.07.2021 - 15.07.2021 יום ראשון כ"ד תמוז תשפ"א - יום חמישי ו' באב תשפ"א. הודעה על מועד מדויק ומיקום תימסר למי שעבר את השלב הקודם.  הודעה על קבלה או אי קבלה לתכנית תשלח לתיבת המייל של התלמידים במהלך חודש אוגוסט.

* אנא עקבו אחר עדכוני המועדים באתר.

 • הערה:
  בתקופה זו אנו פועלים על פי הנחיות משרדי הבריאות והחינוך. על כן, אם לא ניתן יהיה לקיים את המבחן הארצי כמתוכנן יפורסמו הנחיות חדשות בהתאם.
  הדברים אמורים גם לגבי המשך תהליך המיון.

 

תנאי הקבלה לתכנית

 

 • השתתפות בכל שלבי המיון ומעבר של כל מבחני המיון בהצלחה. תלמיד שנעדר מאחד השלבים לא יוכל להתקבל לתוכנית.
 • סיום סדנת הקיץ בהצלחה. ההשתתפות בסדנה הינה תנאי הכרחי לקבלה לתוכנית.
 • המועמדים יתבקשו לשלוח לצוות התכנית תעודות מחצית וסוף שנה ממוסדות החינוך בהם הם לומדים. תלמידים במוסדות שאינם מעניקים תעודה מתבקשים לשלוח התרשמות בכתב של הצוות החינוכי מהתלמיד.
 • צוות התכנית יזמן את המועמד/ת לפגישה אישית במהלך סדנת הקיץ הממיינת, כחלק מתהליך המיון.

 

ההרשמה לתלמידי כיתות ח' לתכנית המצוינות

אודיסאה

במרכז המעבדות למדעים על שם בלמונטה

באוניברסיטה העברית

נפתחה!

לפרטים ולהרשמה: www.madaney.net

 

שכר לימוד

 2500 ₪ לשנה, כולל לימודי קיץ (למעט כיתות יא', יב' – ללא קיץ)

 

שאלות נפוצות

 

מי מתקבל/ת?

תהליך המיון ארוך ובמהלכו אנחנו מנסים למצוא את המתאימים/ות ביותר לדרישות התכנית. תלמידים ותלמידות מבריקים עם נטייה למתמטיקה ופיסיקה, בגרות לימודית ורגשית, יכולת לעבודה קשה והתמדה, מוטיבציה וסקרנות.

 

האם אפשר להיבחן באוניברסיטה אחרת וללמוד באוניברסיטה העברית?

לא. אם ברצונך ללמוד באוניברסיטה העברית עליך להירשם לתכנית אודיסיאה באוניברסיטה העברית ולהיבחן בה בכל שלבי המיון.

 

מה ההבדל בין תוכנית הנשיא לאודיסיאה?

התכנית שהייתה מוכרת בשם תוכנית הנשיא שינתה את שמה לאודיסיאה.

 

מה ההבדל בין אלפא לאודיסיאה?

אלפא באוניברסיטה העברית מיועדת לתלמידים ולתלמידות מחוננים ומצטיינים, שהתמיינו בכיתה ט'. התכנית מתקיימת במהלך שנת הלימודים בכיתות י'-יא' ובמהלך חופשות הקיץ (ב-2 מחנות מרוכזים). תלמידי התכנית עורכים מחקר במעבדות האוניברסיטה וכותבים עבודת גמר המזכה אותם ב–5 יחידות לימוד בבגרות.

 

 

אודיסיאה באוניברסיטה העברית מיועדת לתלמידים ולתלמידות מבריקים, המתמיינים בכיתה ח' ולומדים באוניברסיטה פעמיים בשבוע במשך 4 שנים, הלימודים כוללים גם קורסים אקדמיים, המקנים נקודות זכות לתואר, ומאפשרים, בהתאם לציוני התלמיד, פטור מבחינות הבגרות בפיסיקה ומתמטיקה.

 

האם אני מסיים/ת תואר בסוף כיתה יב'?

לא. במהלך התכנית יילמדו קורסים אקדמיים באופן קבוצתי. בנוסף, כל אחד מתלמידי התכנית זכאי ללמוד קורסים אקדמיים נוספים מעבר לתכנית הלימודים הקבוצתית, באופן אישי בהתאם ליכולות. לרוב, נקודות הזכות הנצברות אינן מגיעות לסך הנדרש לקבלת תואר.

 

מה יוצא לי מהתכנית?

במסגרת אודיסיאה תמצא/י את האפשרות ללמוד ולהתחבר עם תלמידים ותלמידות כמוך (חכמים, מבריקים, סקרנים...), בעלי תחומי עניין דומים, ללמוד פיסיקה ומתמטיקה ברמה אקדמית אצל מרצים מעולים, לפתח יכולות חשיבה ברמה גבוהה במיוחד, להיחשף לתחומי ידע שלא היית לומד/ת אלמלא התכנית, להתקדם בתחום שמעניין אותך באופן אישי ובעיקר למצוא אתגר וסיפוק בלימודים אקדמיים בחברת בני גילך.

 

אודיסיאה

 

 

 

 

לוגו אודיסיאה

מידע כללי ללומדים בתכנית אודיסיאה

קורסים בתכנית אודיסיאה - מידע כללי לתלמידים

הקורסים הניתנים לתלמידי התוכנית מתחלקים לשלושה סוגים:

 1. קורסים ללא נ"ז במסגרת התוכנית (חובה)
 2. קורסים עם נ"ז במסגרת התוכנית (חובה)
 3. קורסים במסגרת הפקולטה (בחירה)

 

קורסים ללא נזי"ם במסגרת התכנית

במשך הלימודים בתכנית, בעיקר בשנת הלימודים הראשונה, נלמדים קורסים ללא נקודות זכות אקדמיות. ההשתתפות המלאה בקורסים אלו, ומילוי כל חובות הלמידה בהם, הינה חובה, ומהווה תנאי מעבר לשנה ב' בתכנית.

חלק מקורסים אלו מהווים חובה עבור תלמידים שיבחרו במסלול אקדמיה בתיכון.

 

אקדמיה בתיכון - תוכנית ההמרה לבגרות

במסגרת תכנית אקדמיה בתיכון ניתנת לתלמידים האפשרות לפטור מנוכחות בשיעורים ומבחינות בפיסיקה ומתמטיקה בביה"ס, ובמקום זאת ציון הבגרות שלהם בחמש יח"ל במקצועות אלה יתבסס על ציוניהם בקורסים בתכנית אודיסיאה. ההחלטה על ההמרה תתקבל לא לפני סוף כיתה י', ולא יאוחר מאמצע י"א.

הלימודים בתכנית מתחילים בקורס מקדים ללא נז״ים: הכנה ללימודי מתמטיקה חלק א׳ וב׳. ציון 80 ומעלה בקורס זה הינו תנאי מקדים להשתתפות במסלול אקדמיה בתיכון.

תלמיד ישוחרר מלימוד מקצוע ההמרה בבית הספר רק לאחר שסיים בהצלחה את קורס ההמרה הראשון (בנוסף לקורס המקדים) ולאחר שקיבל אישור מבית הספר, אך, כאמור, לא לפני תום כיתה י׳.

הציון הסופי מחושב על בסיס ציונים בקורסים בתוכנית בתחום הרלוונטי (פיסיקה/מתמטיקה), כולל קורסים ללא נ"ז בתחום זה. לציון המשוקלל בתוכנית יתווספו 20% אם נלמד החל משנת הלימודים תשע״ח, וזה יהיה הציון הסופי בבגרות. קורס שנלמד עד תום שנת הלימודים תשע״ז יזכה את התלמיד בתוספת 8 נקודות לחישוב ציון הבגרות. תלמיד אקדמיה בתיכון יקבל יום חופשה לפני בחינה של המוסד האקדמי בו הוא לומד ולעוד יום חופשה ביום הבחינה, ולא יותר משישה ימי חופשה בסך הכול בסמסטר אחד. את קורסי ההמרה יש לסיים עד תום המחצית הראשונה של כיתה י"ב. פירוט מלא של שקלול הקרסים השונים ונהלי ההמרה יישלח לתלמידים לאחר סיום כיתה י'.

 

קורסים לנ"זים במסגרת התוכנית

בקורסים אלה נלמד חומר המקביל לקורסים הניתנים בפקולטה. הקורסים מקנים קרדיט אקדמי (נקודות זכות) באוניברסיטה, השקול לזה הניתן לסטודנטים הלומדים את הקורס המקביל. הקורסים נמצאים במעקב יועצי החוגים, ובחינות הגמר עוברות את אישור מרצה הקורס המקביל בחוג. נוהלי הלימודים ושיקלול הציון בכל קורס, חובות השתתפות והגשת תרגילים, מועדי בחנים ומבחנים ומידע נוסף יימסר ע"י המרצה ומופיע בסילבוס הקורס, חובת התלמידים לעקוב ולהתעדכן במידע. נקודות הזכות נשמרות לתלמידים למשך 5 שנים ממועד סיום התוכנית. בקורסים מסוימים עשוי הקרדיט להישמר לזמן ארוך יותר, בכפוף לאישור ראשי החוגים.

 

קורסים במסגרת הפקולטה

במסגרת לימודיהם בתכנית רשאים התלמידים ללמוד קורסים נוספים באוניברסיטה העברית בתחום המדעים. אפשרות זו מתאימה לתלמידים אשר ציוניהם בתוכנית גבוהים (מעל 85 בפיסיקה, מעל 90 במתמטיקה), ואשר רוצים ויכולים להתמודד עם עומס לימודי נוסף. ניתן לבקש להרשם לקורסים נוספים החל מאמצע כיתה י'. על התלמיד לוודא כי זמני הלימוד בקורס הרצוי אינם מתנגשים עם הלימוד בתוכנית או עם שעות הלימודים בביה"ס. היעדרות מביה"ס לצורך זה מותנית באישור הצוות החינוכי בביה"ס. ההרשמה לקורס מותנית באישור צוות התוכנית ואישור ראש החוג לתלמידי תיכון. רישום לקורס שני יתאפשר רק לאחר שהתקבלו ציוני הקורס הראשון, והתלמיד הפגין יכולת להתמודד עם העומס הלימודי הנוסף.

נהלי הרשמה לקורסים בפקולטה

ההרשמה לקורסים בפקולטה תעשה על ידי צוות התכנית, לאחר הרשמה תקינה לאוניברסיטה ולתכנית, יש לאשר את תוכנית הלימודים דרך אתר המידע האישי של האוניברסיטה. אי אישור התוכנית במועד עשוי לפגוע באפשרות התלמיד להשתתף בקורס.

על מנת להרשם לקורס בפקולטה, יש להעביר את מספר הקורס הרצוי מספר/שם קבוצת הלימוד והמרצה, מספר/שם קבוצת התרגול והמתרגל, מספר קבוצת המעבדה (באם מתקיימת) ושעות הלימוד מוקדם ככל האפשר להנהלת התוכנית. את הבקשות יש להפנות לצוות התכנית כחודש לפני תחילת הסמסטר, בקשות אשר יוגשו מאוחר יותר עשויות לא להתקבל.

צוות התכנית רשאי להפסיק/לבטל הרשמת תלמידים לקורסים הנלמדים בפקולטה במקרים בהם הצוות נוכח כי ישנה פגיעה ברמת הלימודים או ההשתתפות בתכנית, פגיעה בתפקוד התלמידים בבית הספר ו/או כאשר ציוני התלמידים בקורסים בפקולטה הינם נמוכים.

 

רף ציונים

התוכנית מוגדרת כתוכנית מצטיינים, וככזו רף הציונים הנדרש בה גבוה מזה המקובל כציון עובר באוניברסיטה. על ממוצע ציוניהם של תלמידי אודיסיאה להיות גבוה מ- 80. מקרים מיוחדים יידונו באופן פרטני עם צוות התוכנית.

 

 

לוגו אודיסיאה

 

 

רשימת הקורסים

רשימת הקורסים  לפי מחזורים לשנת תשפ"א

 

מחזור ז' תלמידי כתות ט׳ שנה ראשונה בתכנית

- הכנה ללימודי מתמטיקה לתלמידי אודיסיאה | חלק א | מרצה: ד״ר אלכס גורביץ| מס. קורס 80306 ללא נזי״ם חלק מתוכנית אקדמיה בתיכון

- הכנה ללימודי מתמטיקה לתלמידי אודיסיאה | חלק ב | מרצה: ד״ר יוסי שמאי| מס. קורס 80305 ללא נז״ים חלק מתוכנית אקדמיה בתיכון

- סדנה במתמטיקה | ד"ר אלכס גורביץ

- ממפי"ס | ד"ר חורחה מזרחי

- יזמות טכנולוגית ומייקינג | ארז נחמנזון

- סדנאות הכנה ללימודים אקדמיים במדעי הטבע לתלמידי אודיסיאה | ד"ר רינת אברומוביץ

 

מחזור ו' תלמידי כתות י׳ שנה שניה בתכנית

- חשבון אינפיטיסמלי לתלמידי אודיסיאה| מרצה: ד״ר יוסי שמאי | מס. קורס 80137 נז״ים - 7

- נושאים נבחרים במתמטיקה| מרצה: ד״ר יוסי שמאי

- מכניקה ויחסות פרטית לתלמידי אודיסיאה| מרצה: ד"ר מיכל סחף| מס. קורס 77100 נז״ים - 7

- מעבדות בפיסיקה לתלמידי אודיסיאה| מס. קורס  77090  - ללא נז"ים חלק מתוכנית אקדמיה בתיכון – 4 מעבדות במכניקה – 12 שעות בסהכ

 

 

מחזור ה' תלמידי כתות יא׳ שנה שלישית בתכנית

- אלגברה לינארית לפיסיקאים לתלמידי אודיסיאה חלק ב| מרצה: ד"ר יוסי שמאי| מס. קורס 80564 נז״ים - 6 בסהכ (חלק א נלמד בשנה שניה לתכנית)

- תורת המספרים האלמנטרית לתלמידי אודיסיאה| מרצה: ד״ר אלכס גורביץ| מס. קורס  80697 נז"ים - 4

- חשמל ומגנטיות לתלמידי אודיסיאה| מרצה: ד״ר חורחה מזרחי | מס. קורס: 77099 נז״ים -6

- מעבדות בפיסיקה לתלמידי אודיסיאה| מס. קורס  77091 – ללא נזים חלק מתוכנית אקדמיה בתיכון – 4 מעבדות בחשמל – 12 שעות בסהכ

- הכנה להגשת פרויקט הנדסת מכונות במסגרת תחום יזמות וטכנולוגיה | ארז נחמנזון

 

מחזור ד' תלמידי כתות יב׳ שנה רביעית ואחרונה בתכנית

- הכנה לפרויקטיסיאה במסגרת תחום יזמות וטכנולוגיה | ארז נחמנזון

- פרויקטיסיאה - פרויקט מדעי יישומי | ארז נחמנזון

 

 

 

 

לוגו אודיסיאה

לוח שנת הלימודים תשפ"ב

לוח שנת הלימודים תשפ"ב

 

לוח שנת הלימודים אודיסיאה תשפ"ב

 

סמסטר א׳

שנה 1

 

שנה 2

 

שנה 3

 

שנה 4

 

יום ב׳

 

 

 

 

15:00-16:45

 

יזמות וטכנולוגיה| סמסטר א' ארז נחמנזון

מכניקה ויחסות  פרטית לתלמידי אודיסאה- שנתי- מיכל סחף 77100

 

אלגברה לינארית  לתלמידי אודיסיאה. שנתי.  6 נ"ז . ד״ר יוסי שמאי 80564

 

תורת המספרים האלמנטרית לתלמידי אודיסיאה. חלק ב'.4 נ"ז  ד״ר אלכס גורביץ 80697

17:00-19:00

הכנה ללימודי מתמטיקה לתלמידי אודיסיאה | חלק א סמס. א. ד״ר אלכס גורביץ 80306

אינפי 1לתלמידי אודיסיאה. ד״ר יוסי שמאי 80137 (חומר של הכנה למתמ' חלק ב לשעבר)

חשמל ומגנטיות לתלמידי אודיסאה. שנתי. 6 נ"ז. ד״ר חורחה מזרחי 77099

 

פרויקט. שנתי. ארז נחמנזון

יום ה׳

 

 

 

 

 

15:00-16:45

חיזוק והעשרה (לימודי)

מכניקה ויחסות פרטית לתלמידי אודיסיאה. שנתי. מיכל סחף 77100

 

אלגברה לינארית לתלמידי אודיסאה.  שנתי. 6 נ"ז . ד״ר יוסי שמאי 80564

חלקיקים ומאיצים. סמס. א.

17:00-19:00

הכנה ללימודי מתמטיקה לתלמידי אודיסיאה | חלק א סמס. א. ד״ר אלכס גורביץ 80306

אינפי 1לתלמידי אודיסיאה. ד״ר יוסי שמאי 80137

חשמל ומגנטיות לתלמידי אודיסיאה. שנתי. 6 נ"ז. ד״ר חורחה מזרחי 77099

פרויקט. שנתי. ארז נחמנזון

 

 

 

סמסטר ב׳ 

 

 

 

 

יום ב׳

 

 

 

 

15:00-16:45

הכנה ללימודים אקדמיים  - מיכל רינת וחנה

אינפי 1לתלמידי אודיסיאה. ד״ר יוסי שמאי 80137

חשמל ומגנטיות לתלמידי אודיסיאה. שנתי. 6 נ"ז. ד״ר חורחה מזרחי 77099

 

17:00-19:00

הכנה ללימודי מתמטיקה חלק ב 80305 (חומר חדש) | ד"ר. יוסי שמאי

מכניקה ויחסות פרטית לתלמידי אודיסיאה. שנתי. מיכל סחף 77100

תורת המספרים האלמנטרית לתלמידי אודיסיאה. חלק א' ד״ר אלכס גורביץ סמס. א 49697

 

פרויקט. שנתי. ארז נחמנזון

יום ה׳

 

 

 

 

15:00-16:45

חיזוק והעשרה (הרצאות, פעילות חברתית)

אינפי 1 לתלמידי אודיסיאה. ד״ר יוסי שמאי 80137

 

חשמל ומגנטיות לתלמידי אודיסיאה. 6 נ"ז. שנתי. ד״ר חורחה מזרחי 77099

 

17:00-19:00

ממפי"ס – ד"ר חורחה מזרחי

ללא נ"ז

 

מכניקה ויחסות פרטית לתלמידי אודיסיאה. שנתי. מיכל סחף 77100

אלגברה לינארית לתלמידי אודיסאה. שנתי. 6 נ"ז . ד״ר יוסי שמאי 80564

 

פרויקט שנתי. ארז נחמנזון

 

 

 

 

 

 

לוגו אודיסיאה

 

לוח שנה״ל האקדמי תשפ"ב

 

לוח אקדמי לשנת הלימודים תשפ"ב 2021/2022

סדרי הלימודים בימי חג וצום

פתיחת שנת הלימודים

יום ראשון ד' בחשוון         

10.10.2021

 

חופשת חנוכה

יום ראשון א' בטבת

5.12.2021

לא יתקיימו לימודים או בחינות

חופשת חג המולד

יום שבת כ"א טבת

25.12.2021

 

סיום סמסטר א'

יום שישי י"ב בשבט            

14.1.2022

 

 

 

 

 

פתיחת סמסטר ב'

יום ראשון ג' באדר ב'   

6.3.2022

 

פורים ושושן פורים

יום חמישי- שישי י"ד- ט"ו באדר ב'

17-18.3.2022

לא יתקיימו לימודים או בחינות

חופשת פסח

יום רביעי- יום שבת י"ב-כ"ב בניסן

13-23.4.2022

לא יתקיימו לימודים או בחינות

ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה

יום רביעי כ"ו בניסן

27.4.2022

הלימודים מסתיימים בשעה 18:00   

ערב יום הזיכרון

יום שלישי ב' באייר

3.5.2022

הלימודים מסתיימים בשעה 16:00   

יום הזיכרון ויום העצמאות

יום רביעי – חמישי  ג'-ד' באייר

4-5.5.2022

לא יתקיימו לימודים או בחינות

עיד אל פיטר

יום רביעי 

4.5.2022

לא יתקיימו לימודים או בחינות

חופשת שבועות

יום ראשון ו' בסיוון

5.6.2022

לא יתקיימו לימודים או בחינות

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* ביום שלישי  כ"ב בסיוון 21.6.2022 תתקיים ההוראה של יום חמישי

* מועד יום הסטודנט ייקבע בהמשך

סיום סמסטר ב' יום שישי כ"ה בסיוון 24.6.2022

 

עיד אל אדחא                         

יום ראשון י"א בתמוז                  

10.7.2022     

לא יתקיימו לימודים או בחינות          

תשעה באב

יום ראשון י' באב

7.8.2022    

האוניברסיטה סגורה

 

 

פתיחת שנת הלימודים תשפ"ג - יום ראשון כ"ח בתשרי  23.10.2022

 

 

לוח בחינות תשפ"א סמסטר ב'

לוח בחינות סמסטר ב' תשפ"א

 

שם התכנית מחזור 

הקורס 

מועד הבחינה 15:00- 19:00 

מספר התלמידים 

אולם הבחינה  

אודיסיאה 

מחזור ז' 

מבוא ללימודי מתמטיקה חלק ב' 80305 מועד א' 

יום חמישי 22.07  

 

22 

אולם קפלן 

 

אודיסיאה מחזור ז' 

מבוא ללימודי מתמטיקה חלק ב' 80305 מועד ב' 

יום שני  02.09  

 

22 

אולם קנדה עליון 

 

אודיסיאה 

מחזור ז' 

ממפי"ס מועד א' 

 יום שני 19.07 

22 

אולם קנדה עליון 

אודיסיאה 

מחזור ז' 

ממפי"ס 

 מועד ב' 

יום שני 30.08  

 

22 

אולם קנדה עליון 

 

אודיסיאה 

מחזור ו' 

מכניקה מועד א' 

יום חמישי 29.07 

18 

אולם קנדה עליון 

 

אודיסיאה 

מחזור ו' 

מכניקה מועד ב' 

יום שני 30.08  

18 

אולם קנדה עליון 

אודיסיאה 

מחזור ו' 

אינפי מועד א' 

יום חמישי 22.07 

18 

אולם קפלן 

אודיסיאה 

מחזור ו' 

אינפי מועד ב' 

יום חמישי 02.09 

18 

אולם קנדה עליון 

 

אודיסיאה 

מחזור ה' 

חשמל מועד א' 

יום חמישי 15.07

 11:00- 15:00 

17 

אולם קנדה עליון 

 

אודיסיאה 

מחזור ה' 

חשמל מועד ב' 

יום שני 30.08 

17 

אולם קנדה עליון 

 

אודיסיאה 

מחזור ה' 

בוחן נושאים נבחרים במתמטיקה 

יעודכן ע"י המרצה 

17 

 

 

 

 

 

לוח מבחנים תשפ"א סמסטר א' 

 

שם התכנית מחזור  

הקורס  

מועד הבחינה 15:00- 19:00  

מספר התלמידים  

אולם  

אודיסיאה  

מחזור ז'  

מבוא ללימודי מתמטיקה מועד א  

11.02  

28  

אולם קנדה  

אודיסיאה   

מבוא ללימודי מתמטיקה מועד ב'  

יעודכן בהמשך 

28  

 

אודיסיאה  

מחזור ו'  

מכניקה בוחן אמצע  

04.02  

21  

מרחוק 

אודיסיאה  

מחזור ו'  

אינפי ונושאים נבחרים במתמטיקה בוחן אמצע  

18.02  

21  

מרחוק 

אודיסיאה  

מחזור ה'  

חשמל בוחן אמצע  

08.03 

17  

אולם ברטר תחתון 

אודיסיאה  

מחזור ה'  

לינארית מועד א'  

01.03  

17  

פלדמן ב' 

אודיסיאה  

מחזור ה'  

לינארית מועד ב'  

יעודכן בהמשך 

17  

  

 

 

 

 

 

 

 

כללים ותקנות

 

 

כללים ותקנות תכנית אודיסיאה האוניברסיטה העברית- 2020 - תש"פ

 

*התקנון כתוב בלשון זכר מטעמי נוחות, אך מתייחס לכל המינים

 

קבלה לתוכנית אודיסיאה

תכנית אודיסיאה פתוחה להרשמה לתלמידי כיתות ח' מבתי הספר המוכרים על ידי משרד החינוך. תהליך הקבלה מורכב משלושה שלבים. על מנת להתקבל יש לגשת ולעבור את שלושתם. מדי שנה יפורסמו מועדי המבחנים המדויקים. למידע נוסף על תהליך הקבלה, ראו אתר המעבדות ע"ש בלמונטה ואתר מדעני העתיד.

 

רישום ותשלום

תכנית אודיסיאה הינה תכנית המסובסדת ברובה הגדול על ידי קרן מיימונידיס ומשרד החינוך. ההשתתפות העצמית של הורי התלמידים עומדת על 2000 ש"ח לשנה ו-500 ש"ח ללימודי הקיץ.

הנחות עובד אוניברסיטה

לא יינתן על ידי האוניברסיטה סבסוד נוסף על הקיים עבור שכר הלימוד בתכנית.

החזר במקרה של פרישה מהלימודים

 • במקרה של פרישה מהלימודים בתכנית עד לסוף סמסטר א, תוחזר מחצית משכר הלימוד.
 • במקרה של פרישה במהלך החודש הראשון לתחילת הלימודים האקדמיים, יוחזר מלוא שכר הלימוד.
 • סדנת הקיץ הממיינת, המהווה את השלב השלישי בתהליך המיון, טרם תחילת הלימודים בתכנית, מתקיימת בתשלום. תשלום זה לא יושב, בין אם התלמיד התקבל לתכנית ובין אם לאו, וכן ללא קשר לבחירת התלמיד שלא להשתתף בתכנית במקרה שהתקבל אליה. תלמיד שנרשם לסדנת הקיץ ולא הופיע או בחר לעזוב במהלכה לא יהיה זכאי להחזר.

מלגות

ניתן להגיש בקשה למלגה. קבלת המלגה הינה בהתאם לתנאים שקבע משרד החינוך ומטה מדעני העתיד.

 

דרישות והתנהלות

תכנית אודיסיאה הנה תכנית אקדמית, הדורשת מתלמידיה השקעה של זמן ומאמץ ומעניקה להם מעטפת תומכת, המסייעת לעמידה באתגרים הכרוכים בלימודים.

לוח שנת הלימודים

 • הלימודים יתקיימו בימים שני וחמישי בין השעות 15:00 -19:00. תכנית הלימודים תפורסם בתחילת כל שנה אקדמית באתר המעבדות ע"ש בלמונטה ותפרט את הקורסים  הנלמדים בכל אחת מארבע שנות הלימוד בתכנית. כמו כן יפורסמו מועדי מבחנים חשובים בתחילת כל סמסטר.
 • החופשות בתכנית אודיסיאה מבוססות על לוח השנה האקדמי של האוניברסיטה העברית ומתחשבות במידה מסוימת גם בלוח החופשות של משרד החינוך. יש להתעדכן באתר המעבדות ע"ש בלמונטה באשר ללוח החופשות של התכנית, אשר יפורסם בתחילת כל סמסטר.
 • שיעורי השלמה, מעבדות ומפגשים נוספים לפי הצורך ייקבעו בתיאום בין המרצה לקבוצה, וזאת בנוסף על השיעורים השוטפים.
 • סמסטר הקיץ מתקיים בשבועיים הראשונים לאחר תום סמסטר ב' וההשתתפות בו מחייבת את שני המחזורים הצעירים (מסיימי כיתות ט ו-י).

היעדרויות והשלמות

חובת נוכחות בשיעורי התכנית הינה 85%, כלומר, מותרת היעדרות משיעור אחד מ-8 לכל היותר. על התלמיד להגיש בקשה להיעדרותו במייל למנהלת התוכנית בטרם השיעור. על התלמיד מוטלת האחריות להשלים את החומר שהפסיד בעקבות היעדרותו.

חובות לימודיות

 • על תלמידי התוכנית להשתתף בכל הקורסים (לקרדיט אקדמי ושלא לקרדיט) הניתנים במסגרת התכנית, ולקבל ציון "עובר" לכל הפחות בכל אחד מהם. תלמיד שיסיים קורס בציון נכשל לא יוכל להמשיך בלימודיו בתוכנית.
 • בכל אחד מהקורסים ייקבעו חובות לימודיות, כגון השתתפות במעבדות, הגשת תרגילים וכדומה. באחריות התלמידים לוודא כי הבינו את דרישות מרצה הקורס וכי הם עומדים בדרישות אלה.

 

התנהגות

תלמידי התוכנית נדרשים לרמה גבוהה של ריכוז ומשמעת. תלמיד שיפגין בעיות התנהגות חוזרות, הפוגעות בסביבתו וביכולתו ללמוד, לא יורשה להמשיך את לימודיו בתוכנית.

פעילויות נוספות

התכנית כוללת פעילויות נוספות מלבד הלימודים השוטפים. פעילויות אלה כוללות סמינר ארצי שנתי, הנמשך יומיים או שלושה, השתלמויות במעבדות וימי גיבוש. בשנה האחרונה ללימודים בתכנית מתקיימת נסיעה בת שבוע למאיץ החלקיקים בסרן. פעילויות אלה הן חלק מדרישות התוכנית וההשתתפות בהן היא חובה.

 

תקשורת תלמידים והורים עם הצוות

הקשר הישיר בין צוות אודיסיאה לתלמידי התכנית מהווה חלק מהעצמת התלמידים בתכנית והכנתם ללימודים אקדמיים. בנוסף, מתקיים שיתוף פעולה עם ההורים ובתי הספר.

 • מטלות התלמידים, ציוניהם, מועדים למפגשים מיוחדים וכדומה יימסרו ישירות אליהם. באחריות התלמידים לבדוק את המייל שמסרו לצוות התוכנית בעת הרשמתם, ואת אתרי הקורסים הרלוונטיים על מנת להישאר מעודכנים במטלותיהם.
 • שיחות אישיות שנתיות יתקיימו ביוזמת הצוות עם כלל התלמידים.
 • יתקיים קשר שוטף עם ההורים ביוזמת הצוות, על מנת להעביר לידיעתם נקודות חשובות הנוגעות לפעילות התוכנית, באמצעות תכתובות ומפגשים שנתיים קבוצתיים ואישיים.
 • בנוסף לקשר היזום מצד הצוות, מוזמנים התלמידים והוריהם ולפנות ולשתף את הצוות בכל בעיה. ניתן לקבוע פגישה עם צוות התוכנית, כולל יועצת חינוכית, לפי הצורך.

קשר עם בתי הספר

תכנית אודיסיאה מתקיימת בשיתוף פעולה עם משרד החינוך ותלמידיה הם תלמידים במערכת החינוך.

 • תלמיד אודיסיאה חייב להיות רשום כתלמיד בבי"ס המוכר על ידי משרד החינוך. משרד החינוך אינו מאשר לתלמידי החינוך הביתי להשתתף בתכנית.
 • במקרה שלימודיו בתכנית מתנגשים עם שעות הלימוד בבית הספר, על התלמיד לקבל את הסכמת ביה"ס להשתתפותו בתוכנית ולהסביר כיצד ישלים את החומר.
 • כל אחד מבתי הספר המשתתף בתוכנית אקדמיה בתיכון ימנה איש צוות אשר ישמש כרכז התוכנית בבית הספר, ואליו יפנה התלמיד בשאלות לגבי הממשק בין בית הספר והתכנית.
 • תלמידי אודיסיאה מחויבים בהשתתפות בפעילויות מיוחדות של בית הספר, כגון טיולים שנתיים, ובאחריותם להשלים את החומר הנלמד בתכנית לפי הצורך.
 • ביה"ס יעניק יום חופש לתלמיד הנבחן במבחן סופי בקורס אקדמי (לא כולל קורסים פנימיים שאינם מקנים נ"ז), ביום המבחן וביום שלפניו, ולא יותר מ-6 ימי חופשה בסמסטר.
 • יש לעדכן את צוות התוכנית במקרה של מעבר בי"ס במהלך התוכנית או בין מועד ההרשמה למועד תחילת הלימודים.

   

תכנית אקדמיה בתיכון

 

תכנית אקדמיה בתיכון מאפשרת לתלמידי אודיסיאה לקבל ציון בגרות ב- 5 יחידות במתמטיקה ובפיסיקה בהתבסס על ציוניהם בקורסים בתכנית, ללא צורך לגשת לבחינות הבגרות בפועל, ועל פי תכנית המרה, הכוללת בונוסים שנקבעו מראש. המשתתפים בתוכנית אקדמיה בתיכון, באישור ביה"ס בלבד, אינם מחויבים להשתתף בשיעורי מתמטיקה ופיסיקה בבית הספר, החל מתחילת כיתה י"א. למידע מלא על המרת הציונים ראו באתר משרד החינוך.

במהלך השנה הראשונה ניתנים שני קורסי מבוא במתמטיקה שמספריהם בשנתון 80305 80306. ציון 80 בקורסים אלה הינו תנאי להשתתפות בתכנית אקדמיה בתיכון במקצוע המתמטיקה ובמקצוע הפיסיקה. ועדת ההיגוי של משרד החינוך תוכל לדון במקרים בהם קיבל התלמיד ציון הנמוך מ 80 בלא יותר מ 3 נקודות ולהחליט האם, על אף שאינו עומד בציון הסף, יוכל התלמיד להשתתף בתכנית אקדמיה בתיכון.

לכל אחד מבתי הספר רכז תכנית אקדמיה בתיכון שיעמוד  בקשר עם צוות התכנית.

חשוב לציין שחומר הלימודים בתכנית שונה מהחומר הנלמד לבגרות בכיתת הלימוד בבית הספר. תלמידי אודיסיאה המעוניינים בכך יכולים לגשת לבחינת הבגרות במתמטיקה במסגרת ביה"ס בכיתה י׳ באופן שיגשו למתכונות ביחד עם יא׳ ויב׳, במידה ואין הדבר יוצר עליהם עומס מיותר.

תלמיד העומד בדרישות הסף והמעוניין להשתתף בתכנית אקדמיה בתיכון מחוייב ללמוד בכיתת הלימוד עד תום כיתה י׳. התלמיד יקבל החלטה בכיתה יא׳ באשר להמרת הבגרות בציוניו בקורסים ויודיע לצוות אודיסיאה  על החלטתו. על התלמיד להעביר מכתב לאישור ההמרה על ידי רכז בית הספר.

במקרה שתלמיד ביקש המרה והחליט, בנוסף, לגשת לבחינת הבגרות, משרד החינוך יבחר את הציון הגבוה מבין השניים.

 

מעמד התלמידים באוניברסיטה

 

הטבות

תלמידי התכנית הינם סטודנטים במעמד מיוחד. הם מקבלים כרטיס סטודנט, המקנה הנחות סטודנט במקומות המעניקים הנחות אלה, לדוגמה בבתי קולנוע. עם זאת, התלמידים אינם זכאים להטבות אגודת הסטודנטים, כגון הנחה במרכז הספורט קוסל. זאת משום שעל פי נהלי אגודת הסטודנטים, אינם יכולים להיות חברים בה, בהיותם תלמידים.

השתתפות בקורסים מחוץ לתכנית

החל מסמסטר ב' של השנה השניה בתכנית יוכלו תלמידים המעוניינים בכך לבקש לקחת קורסים בפקולטה בתחום המדעים המדויקים. מקומם של התלמידים בקורסים הוא על בסיס מקום פנוי.

 • קורסים נוספים יאושרו לתלמידים בעלי הישגים גבוהים, אשר ממוצע ציוניהם במתמטיקה מעל 90 ובפיסיקה מעל 85. מקרים מיוחדים יידונו באופן פרטני.
 • על התלמיד לוודא כי הוא עומד בדרישות הקדם של הקורס, וכן להביא אישור מבית הספר שההשתתפות בקורס אינה מהווה פגיעה בלימודיו בבית הספר.
 • לאחר שאושרה השתתפות התלמיד בקורס על-ידי צוות התכנית והאחראי על תלמידי התיכון באוניברסיטה, תקצה מזכירות החוג הרלוונטי מקום לתלמיד בקורס, וצוות התוכנית ירשום את התלמיד לקורס.
 • לאחר מכן על התלמיד לאשר את מערכת הלימודים, במערכת הרישום-נט (קישור ישלח לתלמיד). תלמיד שלא יעשה זאת לא יוכל להשתתף בקורסים שבחר לקחת ואלו לא יישמרו עבורו.
 • ההשתתפות בקורסים נוספים אינה כרוכה בתשלום נוסף.

 

לימודי המשך כסטודנטים

 • לאחר סיום כיתה י"ב ועד הגיוס, יוכלו תלמידים שירצו בכך להמשיך לקחת קורסים בפקולטה כסטודנטים במעמד מיוחד. מקרים אלה יידונו באופן פרטני. לאחר מכן, יהיה עליהם להירשם ולהתקבל כסטודנטים מן המניין.
 • פסיכומטרי: חובת פסיכומטרי חלה על תלמידי התכנית בבואם להירשם כסטודנטים בן המניין באוניברסיטה, אלא אם דרישות החוג ציינו אחרת, או אם התלמיד יתקבל באפיק מעבר כמתואר בהמשך.
 • משך השנים בהן ישמרו נקודות הזכות (נזי"ם): לפי כללי החוג והקורס הספציפי. כל עוד הקורס מופיע בשנתון וכולל את הסילבוס שהתלמיד למד בעבר – הנזי"ם יוכרו לו לתואר, מותנה באישור ועדת ההוראה של הפקולטה.
 •  הנזי"ם יוכרו לתואר הרלוונטי לפי הכללים המקובלים בכל יחידה בעת חידוש הלימודים. אם הקורס חופף את התכנים הנלמדים לתואר, היחידה תכיר בו אלא אם יש שיקול אקדמי לנהוג אחרת (כגון שינוי מהותי בהרכב התואר או הסילבוס). אחרת, יוכרו הקורסים במסגרת קורסי הבחירה או אבני פינה לפי שיקול דעת החוג. ניתן יהיה להכיר בקורסים כאבני פינה עד למגבלה של 4 נ"זים לכל תחום דעת, כמוגדר בתקנון אבני פינה.

 

קבלה של בוגרי אודיסיאה לאוניברסיטה באפיק מעבר

בתום 4 שנות הלימוד בתכנית, היה ויבקש התלמיד להירשם לאוניברסיטה יוכל להתקבל לשנה ב' במסלול אפיק מעבר. מסלול זה מאפשר לתלמידים שלמדו היקף מסוים של נקודות זכות שלא כסטודנטים מן המניין באוניברסיטה העברית (למשל,  באוני' הפתוחה או באודיסיאה) להתקבל על סמך ציוניהם להמשך התואר כסטודנטים מן המניין באוניברסיטה העברית (קבלה ללא פסיכומטרי). קבלה באפיק זה מוגבלת לאותם חוגים שלמדו בתכנית. ראו מידע נוסף על אפיק מעבר כאן

 • תלמיד שצבר היקף של 45 נ"ז ופטור באנגלית יקבל מעמד של בוגר שנה א' )גם מבחינת הקורסים שיפתחו לו במערכת וגם במעמד לפרס דיקן/הצטיינות ושאר הפרסים לסטודנטים בתואר ראשון( ויתקבל ישירות לשנה ב' לתואר בחוגים הרלוונטיים במידה ויעמוד בתנאי הקבלה לשנה ב' בחוג.
 • על התלמיד לפנות לחוג שאליו הוא רוצה להתקבל, על-מנת להמשיך לימודיו תחת החוג הרלוונטי.
 • הליך הקבלה נעשה בפקולטה, לפי ציוני שנה א', ללא צורך בפסיכומטרי ובתעודת בגרות.

ראו נהלים ופרטים נוספים הקשורים לתלמידי תיכון כאן

 

מידע ופרטיות

 

על פי נהלי משרד החינוך, פרטי התלמידים הנמסרים לצוות התוכנית חסויים ולא יועברו לגורם שלישי מחוץ לאוניברסיטה ולמרכז מדעני העתיד ללא הסכמת הורי התלמידים. מספרי טלפון וכתובות מייל של התלמידים והוריהם ישותפו בין ההורים והתלמידים על מנת לאפשר יצירת דפי קשר, קבוצות באפליקציות מסרים וכדומה.

שימוש בצילומים ברשתות חברתיות

במהלך ההשתתפות בתכנית ובעיקר במסגרת פעילות חברתית אנו נוהגים לצלם צילומים חווייתיים של התלמידים, אשר מועלים לרשתות החברתיות. יש לשים לב, כי כבר בעת ההרשמה לתכנית נדרשים הורי התלמידים לאשר, או לא, שימוש בצילומים בידי האוניברסיטה ומרכז מדעני העתיד.

 

 

 

 

לוגו אודיסיאה

סטודנטים באודיסיאה אומרים ש....

 

 

 

 • מאיה קלנג מחזור ג' אומרת ש...

 

 

 

 • רחלי פאר מחזור ו׳ אומרת ש... 

 

 

 

קיץ 2021

 

לוח פעילות קיץ תשפ"א

 

 

יום א 04.07

יום ב' 05.07

יום ג' 06.07

יום ד'07.07

יום ה'08.07

יום א'11.07

יום ב'12.07

יום ג' 13.07

יום ד'14.07

יום ה' 15.07

8:30

מחזור ו’ מחקר

מחזור ו’ מחקר

מחזור ו’ מחקר

מחזור ו’ מחקר

מחזור ו’ מחקר

מחזור ו’ מחקר

מחזור ו’ מחקר

מחזור ו’ מחקר

מחזור ו’ מחקר

מחזור ו’ מחקר

מחזור ח’

שיחת פתיחה.

פיסיקה

אולם לוין

מחזור ח’

פיסיקה

אולם לוין

מחזור ח’

פיסיקה

אולם לוין

מחזור ח’

פיסיקה

אולם לוין

מחזור ח’

בוחן בפיסיקה אולם לוין

מחזור ח’

בוחן במתמטיקה

אולם לוין

מחזור ח’

מתמטיקה

אולם לוין

מחזור ח’

מתמטיקה

אולם לוין

מחזור ח’

מתמטיקה

אולם לוין

מחזור ח’

מבחן מסכם

אולם לוין

10:30

מחזור ו’ מחקר

מחזור ו’ מחקר

מחזור ו’ מחקר

מחזור ו’ מחקר

מחזור ו’ מחקר

מחזור ו’ מחקר

מחזור ו’ מחקר

מחזור ו’ מחקר

מחזור ו’ מחקר

מחזור ו’ מחקר

08:30- 16:30 מחזור ז’ האקתון דבוראות נסיעה למכוורת קיבוץ רבדים

10:00- 15:30

מחזור ז’ האקתון דבוראות במרכז שוורץ רייזמן בגבעת רם

10:00- 15:30

 מחזור ז’ האקתון דבוראות במרכז שוורץ רייזמן בגבעת רם

10:00- 15:30

מחזור ז’ האקתון דבוראות במרכז שוורץ רייזמן בגבעת רם

08:30- 16:30 מחזור ז’ האקתון דבוראות נסיעה למכוורת קיבוץ רבדים

10:00- 15:30

מחזור ז’ האקתון דבוראות במרכז שוורץ רייזמן בגבעת רם

10:00- 15:30

מחזור ז’ האקתון דבוראות במרכז שוורץ רייזמן בגבעת רם

08:30- 16:30 מחזור ז’ האקתון דבוראות נסיעה למכוורת קיבוץ רבדים

10:00- 15:30

מחזור ז’ האקתון דבוראות במרכז שוורץ רייזמן בגבעת רם

8:30-15:00 מחזור ז’ האקתון דבוראות נסיעה למכוורת קיבוץ רבדים

מחזור ח’

מתמטיקה

אולם לוין

מחזור ח’

מתמטיקה

אולם לוין

מחזור ח’

מתמטיקה

אולם לוין

מחזור ח’

מתמטיקה

אולם לוין

מחזור ח’

פיסיקה

אולם לוין

מחזור ח’

מתמטיקה

אולם לוין

מחזור ח’

פיסיקה

אולם לוין

מחזור ח’

פיסיקה

אולם לוין

מחזור ח’

פיסיקה

אולם לוין

מחזור ח’

מבחן מסכם +שיחת סיכום אולם לוין

12:30

ארוחת צהרים

ארוחת צהרים

ארוחת צהרים

ארוחת צהרים

ארוחת צהרים

ארוחת צהרים

ארוחת צהרים

ארוחת צהרים

ארוחת צהרים

ארוחת צהרים

 

- 16:30 מחזור ז’ האקתון דבוראות מכוורת קיבוץ רבדים

- 15:30   מחזור ז’ האקתון דבוראות במרכז שוורץ רייזמן בגבעת רם

- 15:30   מחזור ז’ האקתון דבוראות במרכז שוורץ רייזמן בגבעת רם

- 15:30   מחזור ז’ האקתון דבוראות במרכז שוורץ רייזמן בגבעת רם

- 16:30 מחזור ז’ האקתון דבוראות מכוורת קיבוץ רבדים

- 15:30    מחזור ז’ האקתון דבוראות במרכז שוורץ רייזמן בגבעת רם

- 15:30    מחזור ז’ האקתון דבוראות במרכז שוורץ רייזמן בגבעת רם

- 16:30    מחזור ז’ האקתון דבוראות מכוורת קיבוץ רבדים.

- 15:30    מחזור ז’ האקתון דבוראות במרכז שוורץ רייזמן בגבעת רם

- 14:30    מחזור ז’ האקתון דבוראות מכוורת קיבוץ רבדים.

13:15- 15:00

מחזור ח’

מעבדות ביולוגיה קבוצה ד

 

כימיה

קבוצה ג

 

פיסיקה קבוצה ב

ראיונות אישיים קבוצה א

מחזור ח’

מעבדות ביולוגיה

קבוצה ד

 

כימיה קבוצה ג

 

פיסיקה קבוצה ב

ראיונות אישיים קבוצה א

מחזור ח’

מעבדות ביולוגיה קבוצה ג

 

כימיה קבוצה ד

 

פיסיקה קבוצה א

ראיונות אישיים קבוצה ב

מחזור ח’

מעבדות ביולוגיה קבוצה ג

 

כימיה קבוצה ד

 

פיסיקה קבוצה א 

ראיונות אישיים קבוצה ב

מחזור ח’

מעבדות ביולוגיה קבוצה ב

 

כימיה קבוצה א

 

פיסיקה קבוצה ד  

 

ראיונות אישיים

קבוצה ג

מחזור ח’

מעבדות ביולוגיה קבוצה ב

 

כימיה קבוצה א

 

פיסיקה קבוצה ד

 

ראיונות אישיים קבוצה ג

מחזור ח’

מעבדות ביולוגיה קבוצה א

 

כימיה קבוצה ב

 

פיסיקה  קבוצה ג

 

ראיונות אישיים קבוצה ד

מחזור ח’

מעבדות ביולוגיה קבוצה א

 

כימיה קבוצה ב

 

פיסיקה קבוצה ג

 

ראיונות אישיים קבוצה ד

מחזור ח’

ראיונות אישיים השלמה כל הקבוצות

 

 

 

15:00 – 16:30

מחזור ח’

עבודה על תרגיל הבית בליווי סטודנטים מהתוכנית, אולם לוין

 

 

 

 

מעבדות בחשמל מחזור ה

מחזור ח’

עבודה על תרגיל הבית בליווי סטודנטים מהתוכנית, אולם לוין

 

 

מעבדות במכניקה מחזור ו’

מחזור ח’

עבודה על תרגיל הבית בליווי סטודנטים מהתוכנית, אולם לוין

 

 

 

מעבדות בחשמל מחזור ה

מחזור ח’

עבודה על תרגיל הבית בליווי סטודנטים מהתוכנית, אולם לוין

 

 

 

מעבדות במכניקה מחזור ו’

מחזור ח’

עבודה על תרגיל הבית בליווי סטודנטים מהתוכנית,  אולם לוין

 

 

 

מעבדות בחשמל מחזור ה

מחזור ח’

עבודה על תרגיל הבית בליווי סטודנטים מהתוכנית,  אולם לוין

 

מעבדות במכניקה מחזור ו’

מחזור ח’

עבודה על תרגיל הבית בליווי סטודנטים מהתוכנית,  אולם לוין

 

מעבדות בחשמל מחזור ה

מחזור ח’

עבודה על תרגיל הבית בליווי סטודנטים מהתוכנית,  אולם לוין

 

 

מעבדות במכניקה מחזור ו’

מחזור ח’

למידה לקראת מבחן מסכם, בליווי סטודנטים מהתוכנית,  אולם לוין

 

 

15:00- 17:00

הצגת פוסטרים מחזור ו' הצגת תוצרים מחזור ז' אולם ורחבת ברטר

17:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17:00 מסיבת סיום שמיניסטים והצגת פרויקטיסיאה

 

 

 

הערות:

מחזור ו':  שעות המחקר, 4 בסה"כ, יקבעו בתאום החוקרים עם הסטודנטים, בשעות הבוקר/הצהריים ולא יאוחר מהשעה 15:00.

 

15.07 הוא היום האחרון לסדנת הקיץ בו :

מועמדים למחזור ח' בתכנית, יסיימו את לימודיהם בשעה 13:15, בתום המבחן המסכם ולאחר ארוחת הצהריים.

עבור יתר המחזורים – יתקיימו אירועי סיום השנה החל מהשעה 15:00 ועד לשעה 17:00 :

הצגת פוסטרים מדעיים/מצגות ברחבת ברטר ע"י סטודנטים ממחזור ו', בהשתתפות החוקרים המלווים.

הצגת תוצרי האקתון דבוראות, ע"י סטודנטים ממחזור ז', בליווי של ארז, אחראי תחום מייק, יזמות וטכנולוגיה, בתכנית.

בשעה 17:00 מסיבת סיום! לסטודנטים ממחזור ד'.

כל אירועי הסיום יתקיימו בהשתתפות כלל הסטודנטים בתכנית, מסיבת הסיום בהשתתפות כלל הסטודנטים והורי תלמידי מחזור ד'.

תרגילים למועמדים סדנת קיץ

 

מתמטיקה

תרגיל 1

* תרגיל 2

* תרגיל 3

* תרגיל 4

 

__________________________________________________________

פיזיקה

* תרגיל 1
       פתרון תרגיל 1

* תרגיל 2
      פתרון תרגיל 2

* תרגיל 3

* פתרון בוחן אמצע

* תרגיל 4
       פתרון תרגיל 4

* תרגיל חזרה + פתרון

* חומר עזר

* מבחן מסכם
      פתרון מבחן 

__________________________________________________________

הקלטות שיעורים

* שיעור 06.07.21

* שיעור 11.07.21

* שיעור 12.07.21

* שיעור 13.07.21

* שיעור 14.07.21

 

 

 

 

 

לוגו אודיסיאה

 

תכנית אקדמיה בתיכון

תכנית אקדמיה בתיכון מאפשרת לתלמידי אודיסיאה לקבל ציון בגרות ב-5 יחידות מתמטיקה ופיסיקה בהתבסס על ציוניהם בקורסים בתכנית, ללא צורך לגשת לבחינות הבגרות בפועל, ועל-פי תכנית המרה, הכוללת בונוסים שנקבעו מראש.

המשתתפים בתכנית אקדמיה בתיכון, באישור בית הספר בלבד, אינם מחוייבים להשתתף בשיעורי מתמטיקה ופיסיקה
בבית- הספר החל מתחילת כיתה י"א.

 

 • במהלך השנה הראשונה ניתנים שני קורסי מבוא במתמטיקה שמספריהם בשנתון 80305, 80306.
  ציון 80 בקורסים אלה הינו תנאי להשתתפות בתכנית אדקמיה בתיכון במקצוע מתמטיקה ו/או במקצוע פיסיקה.
   
 • ועדת ההיגוי של משרד החינוך תוכל לדון במקרים בהם קיבל התלמיד ציון הנמוך מ-80 בלא יותר משלוש נקודות ולהחליט האם, על אף שאינו עומד בציון הסף, יוכל התלמיד להשתתף בתכנית אקדמיה בתיכון.
   
 • לכל אחד מבתי הספר רכז תכנית אקדמיה בתיכון שיעמוד בקשר עם צוות התכנית.
   
 • חשוב לציין כי חומר הלימודים בתכנית שונה מהחומר הנלמד לבגרות בכיתת הלימוד בבית- הספר. תלמידי אודיסיאה המעוניינים בכך יכולים לגשת לבחינת הבגרות במתמטיקה במסגרת בית הספר בכיתה י', באופן שיגשו למתכונות ביחד עם תלמידי י"א-י"ב, במידה ואין הדבר יוצר עליהם עומס מיותר.
   
 • תלמיד העומד בדרישות הסף ומעוניין להשתתף בתכנית אקדמיה בתיכון מחוייב ללמוד בכיתת הלימוד עד תום כיתה י'. התלמיד יקבל החלטה בכיתה י"א באשר להמרת הבגרות בציוניו בקורסים ויודיע לצוות אודיסיאה על החלטתו. על התלמיד להעביר בשלב זה מכתב לאישור ההמרה ע"י רכז בית- הספר. במקרה שהתלמיד ביקש המרה והחליט, בנוסף, לגשת לבחינת הבגרות, משרד החינוך יבחר את הציון הגבוה מבין השניים.

 

מסלול אקדמיה בתיכון באוניברסיטה העברית

 

טבלת ההמרה מתמטיקה 5 יח"ל ירושלים (פתוח לרישום לתלמידי אודיסיאה בלבד)

המסלול מיועד לתלמידי אודיסיאה, בציון 80 בקורסים המקדימים: הכנה ללימודי מתמטיקה חלק א' 80306 וב' 80305

מקצוע בגרות

סה"כ יחידות בגרות

סמל שאלון בגרות

קורסים

% הציון לחישוב הציון הסופי

מספר קורסים

מתמטיקה

5

 

 

 

035581

הכנה ללימודי מתמטיקה א' (80306) (ללא נ"ז)  

 

30

 

 

 

 

30

 

 

 

 

הכנה ללימודי מתמטיקה ב'  (80305) (ללא נ"ז)   

 

 4

 

 

 

 

035582

חשבון אינפיניטסימלי  (80137) (7 נ"ז)   

20

 

תורת המספרים האלמנטרית (80697)     (4 נ"ז)

20

 

 
 

טבלת ההמרה פיסיקה 5 יח"ל ירושלים (פתוח לרישום לתלמידי אודיסיאה בלבד)

המסלול מיועד לתלמידי אודיסיאה, בציון 80 בקורסים המקדימים: הכנה ללימודי מתמטיקה חלק א' 80306 וב' 80305


מקצוע בגרות

סה"כ יחידות בגרות

סמל שאלון בגרות

קורסים

% הציון לחישוב הציון הסופי

מס' קורסים

פיסיקה

5

036-361

מכניקה ויחסות פרטית 77100 (7 נ"ז)

 

30

    2 קורסים

  2  מעבדות

036-371

חשמל ומגנטיות (77099)

( 6 נ"ז)

25

036-376

מעבדות בפיסיקה: מכניקה (77090) (ללא נ"ז)

15

 

 

036-283

מעבדות בפיסיקה: חשמל ומגנטיות קרינה חומר (77091)

30

 

 

 

טבלת ההמרה עבודת גמר בבקרת מערכות הנדסיות מגמת הנדסת מכונות 5 יח"ל ירושלים (פתוח לרישום לתלמידי אודיסיאה בלבד)

המסלול מיועד לתלמידי אודיסיאה, בציון 80 בקורסים המקדימים: הכנה ללימודי מתמטיקה חלק א' 80306 וב' 80305


מקצוע בגרות

סה"כ יחידות בגרות

סמל שאלון בגרות

קורסים

% הציון לחישוב הציון הסופי

מס' קורסים

בקרת מערכות הנדסיות

5

 

 

 

 

 

819589

הכנה לפרויקט בתחום הנדסת מכונות

 

 

2 קורסים          

פרויקטיסיאה פרויקט בתחום הנדסת מכונות

 
 

 

לקריאה נוספת אתר משרד החינוך